Síla polodrahokamů v pasivním domě

Když jsem měl vyřešené plány fakticky a mé technické já plesalo radostí, ozvala se má druhá nelogická stránka a ladili jsme proudění energie v rámci Feng Shui.

Při ladění jsem si vzpomněl na staré příběhy o prvním chrámu krále Šalamouna v Jeruzalémě. Na stavbě chrámu měl každý kámen, trám či cihla své místo, činnost byla cílená a všechny části po svém sestavení vytvářeli harmonický celek.

Součástí Šalamounova chrámu, stejně tak jako třeba Svatováclavské kaple byla celá řada polodrahokamů a drahokamů.

Mám rád praktické věci a současně rád ctím starou moudrost a vědomí. Říkal jsem si, že na tom něco bude. Nechal jsem se inspirovat a pátral dále.

Shodou náhod se ke mně dostala informace od jedné čarodějky a ta mi poradila, abych do základů, stěn a stropu použil kromě cihel, betonu a železa i polodrahokamy.

Ne nadarmo provází lidstvo drahé kameny už dlouhá staletí. Šperky, královské koruny i kamínky zdobící oblečení mají svůj původ v lidské víře v ochranitelskou a podpůrnou schopnost, léčivé účinky a blahodárný vliv kamenů na všemožné aspekty lidského bytí.

Zkoumal jsem údajné vlastnosti kamenů, jejich dosah a sílu, až jsem dospěl k rozhodnutí, že to je dobrý nápad a že kameny dáme.

Mé skeptické já mi našeptávalo, že budu dělníkům na stavbě pro smích.

Za výběrem kamenů stojí několik vášnivých rozhovorů s mojí ženou, kdy jsme řešili, co tam teda dáme. Vybrali jsme tři druhy kamenů.

 

Křišťál

V rozích domu hlídá harmonii domova křišťál aneb křemenný krystal, čarodějnické zrcadlo, hvězdný kámen. Křišťál je v léčitelství jedním z energeticky nejsilnějších a nejúčinnějších kamenů, neboť zesiluje a převádí energii.

Pomáhá v řadě oblastí a má pozitivní vlivy. Jeho blahodárné působení lze pozorovat na lidech, zvířatech i rostlinách. Odebírá negativní energii a nabíjí nás pozitivní, je nejvhodnějším nerostem ke zhotovení ochranného amuletu. Z tohoto důvodu byl použit pro ochranu a zajištění prostoru před neblahými vlivy.

Ametyst

Na každou světovou stranu chrání soukromí a sousedské vztahy ametyst. Jeho schopností je odbourání geopatogenních zón a nežádoucích vlivů elektrospotřebičů na lidské tělo a mysl. Tento fialový krystal, je kamenem mystiky, meditace a vnitřní očisty. S pomocí ametystu se stáváme vnímavějšími, napomáhá zbavit se stresu a nervozity.

Růženín

Ze středu domu tepou silou lásky a porozumění růženíny. Růženín je kamenem smyslné Venuše, přivolávající čistou lásku, něžnost, cit, radost ze života a přátelství. Růženín přitahuje lásku, svými vibracemi odhání negativní energii, navozuje láskyplné prostředí – harmonii. Léčí, očišťuje a otvírá srdce, obnovuje harmonii, přináší změnu.

Růženín svým růžovým odstínem evokuje ženskost, něhu, půvab, romantiku a je tak nazýván „kamenem lásky a dětí“. No a jelikož rodina je veliká a dětí plno, je to přesně ten kámen, který je v centru domova třeba.

Zajímavou výzvou bylo zajištění kamenů. Ono se řekne koupit, ale kde? Především, když množství je větší než malé a člověk by si přál rozumnou cenu. Na pomoc přišla maminka a poradila, že v Podkrkonoší je skvělý obchod, který se specializuje právě na to, co jsme potřebovali. A tak jsem nelenil a kameny pro stavbu získal.

Během stavby jsem i přes potutelné úsměvy stavebních dělníků kameny umístil přesně tam, kde jsme naplánovali.

Každý z kamenů, které byly navěky zality do betonu, má svůj smysl. Každý byl na své místo vložen z patřičného důvodu. S láskou a s přáním, aby svým lidem dobře střežil domov.

Ptáte se, jestli jejich energii cítím a pomáhá naší rodině? Ano, ale byla to především zábava a v domě se nám žije skvěle.

Jindřich Ertner
Postavil jsem pro rodinu pasivní dům. Žijeme v něm šťastně. Netápejte, nechte se inspirovat. Můj příběh
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.